Čo ste nevedeli o Zdravýživke

 Zdravýživka, je bábková postavička, ktorú ušila jedna šikovná mama na materskej dovolenke počas doktorandského štúdia na Katedre výživy ľudí na SPU v  Nitre.

Zdravýživka je vedená odborným garantom, samotným autorom  projektu, certifikovaným poradcom Nutrifood PhDr., Mgr. Petrou Vadovičovou PhD., vyštudovala verejné zdravotníctvo, ošetrovateľstvo a výživu ľudí ,ktorá je pre ňu nielen práca ale aj hobby. Rada pomáha ľudom v predchádzaní ochorení, nakoľko má bohaté skúsenosti v klinickej a preventívnej oblasti, ktoré využívala v práci na Úrade verejného zdravotníctva SR, na Ministerstve zdravotníctva SR, kde pôsobila ako riaditeľka Odboru verejného zdravia. 

· https://www.noviny.sk/slovensko/151323-slovaci-chudnu-spustaju-projekt-boja-proti-obezite

· http://www.topky.sk/cl/10/1496699/Smutna-skutocnost--Narast-nadvahy-a-obezity-sa-tyka-aj-Slovenska

· https://www.upjs.sk/public/media/0455/01-_V4_NCDs_2015_-_preliminary_programme_-_14-09-2015.pdf

· http://www.potravinarstvo.com/dokumenty/potravinarstvo_no3_2012.pdf

 

Vytvorila i je spoluorganizátorom projektov na podporu zdravého životného štýlu, ktoré sa riešia na slovenskej i európskej úrovni pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie na Slovensku. V roku 2016 začala spolupracovať s  Human Health Institut  v rámci projektu Zdravý predškolák a jeho rodina, pod ktorý prevzalo záštitu aj Ministerstvo zdravotníctva SR i Kancelária WHO na Slovensku. Počas roka 2017 spolupracuje so Slovenskou komorou zubných lekárov v rámci Dentálnych dní i na ďalších vzdelávacích projektoch i metodikách v rámci  školských zariadení.